• NAJWAŻNIEJSZE ZADADY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA NA WAKACJACH

  Wakacje to przede wszystkim czas zabawy                                                    i odpoczynku.

  Pamiętaj, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie               i zachowaniu odpowiedniej ostrożności!

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  W piątek 26 czerwca 2020 odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 bez uroczystego wręczania świadectw i nagród.

  Ze względu na wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa, odbiór świadectw w naszej szkole odbędzie się w klasach, bez udziału rodziców, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, według następującego harmonogramu:

  klasa VIII - 9.00, 

  klasa VII - 9.30,

  klasa VI - 10.00,

  klasa V - 10.30,

  klasy II i III - 11.00.

  Oddział przedszkolny o godzinie  11.00.

  Msza św. odbędzie się w niedzielę, o godz.13.00, na którą zapraszamy uczniów z rodzinami i wszystkich przyjaciół szkoły.

 • PROCEDURY ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 • Działanie żłobków i przedszkoli na terenie Gminy Krosno Odrzańskie!

  Ważna informacja dla rodziców dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym z terenu Gminy Krosno Odrzańskie. Szanowni Państwo! Dbając o bezpieczeństwo dzieci oraz Państwa,funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, żłobka i klubu dziecięcego na terenie Gminy Krosno Odrzańskie zostanie wznowione 25 maja 2020 r. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Pracujemy nad tym, by najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy mogli spokojnie wrócić pod opiekę bardzo dobrze przygotowanych placówek oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego. Obecnie weryfikujemy procedury sanitarne, dostosowujemy je do stanu epidemii, dokonujemy zakupu najlepszych środków ochronnych i higienicznych. W naszej Gminie nie odnotowano dotąd przypadku zachorowania na koronawirusa i zrobimy wszystko, by tak pozostało. Rozważyliśmy wszystkie argumenty, zarówno grona pedagogicznego, jak i rodziców. Podjęta decyzja w tym momencie jest najbardziej racjonalna i w największym stopniu chroni dzieci, ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców.Jednocześnie informujemy, ze zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID – 19 (Dz. U. 2020, poz. 790) istnieje możliwość skorzystania z tego zasiłku do dnia 24 maja 2020 r.

 • Od 6 maja wznowiona będzie działalność żłobków i przedszkoli

  Od 4 maja obowiązywać będzie nowy reżim sanitarny. Od 6 maja wznowiona będzie działalność żłobków i przedszkoli. O jej formule poinformujemy Państwa niezwłocznie po uzyskaniu wszelkich niezbędnych wytycznych.

 • NOWE TERMINY EGZAMINÓW

  Szanowni Państwo, drodzy Rodzice.Przekazujemy informacje, ogłoszone przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 24.04.2020:

  Działalność szkół zostaje zawieszona do 24.05.2020 r.

  Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Nasza szkoła gościła żołnierzy z 5 Batalionu Saperów z Krosna Odrz., którzy przeprowadzili prelekcję na temat Żołnierzy Wyklętych.

 • Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" udział wzięły uczennice Oliwia Bagińska, Julia Laskowska oraz Kinga Kasznia. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Oliwia Bagińska. Gratulujemy uczestniczkom!

 • Wyróżnienie na konkursie recytatorskim ☺☺☺☺

  Tomasz Stuhl uczeń klasy szóstej został wyróżniony na konkursie recytatorskim.

   Konkurs recytatorski w Cak Zamek Krosno Odrzańskie Nasi reprezentanci: Laura Sielska kl.3, Igor Zieliński kl.2 i Szymon Szaj kl.3. wspaniale reprezentowali szkołę👍 Mali aktorzy rozbawili publiczność😁😉

 • BAL KARNAWAŁOWY 2020

 • Święto Niepodległości

  Z okazji 101 rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę uczniowie klas III i V pod opieką pani Anny Wanat-Syniawy przygotowali uroczysty apel.

 • OLIMPUS - sesja jesienna

  W dniach 5 - 7 listopada uczniowie klas V - VII brali ucział w olimpiadach z matematyki i chemii. Wszystkim życzymy powodzenia!

 • Święto Patrona

   25 października 2019 r. odbyła się uroczysta msza św. z okazji rocznicy śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny, który miał przybliżyć postać ks. J. Popiełuszki - patrona szkoły.

 • #CodeWeek2019 w Mediateka - Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim

 • Spotkanie rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Radnicy z z-cą Burmistrza Krosna Odrzańskiego p. Romanem Siemińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p.  Jolantą Adułło- Hoffmann .

  Dnia 15 października 2019 r. , o godz. 16.30 w naszej szkole miało miejsce spotkanie rodziców uczniów i pracowników szkoły z z-cą Burmistrza Krosna Odrzańskiego p. Romanem Siemińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p.  Jolantą Adułło- Hoffmann .

  Spotkanie poświęcono zapoznaniu się z opinią rodziców na temat formuły funkcjonowania szkoły w ciągu kilku najbliższych lat. Głos w tej sprawie zabrało kilkoro rodziców, wypowiedzieli się również p. Burmistrz i P. Naczelnik Wydziału Oświaty.

  Na zakończenie spotkania p. Burmistrz przedstawił przybyłym ogólne informacje i propozycje zasad pracy szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Zaprosił też rodziców uczniów na kolejne spotkanie w grudniu tego roku.

  Dnia 15 października 2019 r. , o godz. 16.30 w naszej szkole miało miejsce spotkanie rodziców uczniów i pracowników szkoły z z-cą Burmistrza Krosna Odrzańskiego p. Romanem Siemińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p.  Jolantą Adułło- Hoffmann .

  Spotkanie poświęcono zapoznaniu się z opinią rodziców na temat formuły funkcjonowania szkoły w ciągu kilku najbliższych lat. Głos w tej sprawie zabrało kilkoro rodziców, wypowiedzieli się również p. Burmistrz i p. Naczelnik Wydziału Oświaty.

  Na zakończenie spotkania p. Burmistrz przedstawił przybyłym ogólne informacje i propozycje zasad pracy szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Zaprosił też rodziców uczniów na kolejne spotkanie w grudniu tego roku.

   

 • JESTEŚMY WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW!!!

  Lista laureatów konkursu 25524 SZKOŁA PODSTAWOWA IM KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W RADNICY LUBUSKIE KROŚNIEŃSKI RADNICA.

  Zwycięstwo jednak nas nie rozleniwia i bierzemy się za kolejne wyzwanie!!!

  Nagrodą w konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”            Z okazji zbliżającego się święta uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Opekę nad występem artystycznym sprawowały wychowawczynie klasy siódmej pani Anna Senk i pani Jadwiga Maciasowicz, wychowawczyni klasy ósmej.

 • Spotkanie edukacyjne na temet segregacji śmieci

  Nasza młodzież z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym na temat segregacji śmieci. Było to wspaniałe podsumowanie tematyki ekologicznej realizowanej na zajęciach lekcyjnych. Wspólne ognisko było ostatnim punktem dzisiejszej akcji zorganizowanej przez  Ekofabryka Lokalna Grupa Działania Zielone Światło Krosno Odrzańskie.

  Organizatorom serdecznie dziękujemy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy
  Radnica 146
  66-600 Krosno Odrzańskie
  woj. lubuskie
  e-mail: spradnica@krosnoodrzanskie.pl
 • tel./fax (68) 383 15 25

Galeria zdjęć