• Życzenia wielkanocne

 • Listy przyjętych do Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy.

  Informujemy  że listy przyjętych do przedszkola i klasy pierwszej są wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły.

 • Dzień Świętego Patryka

  W ramach poznawania kultury i zwyczajów innych krajów, na lekcjach j. angielskiego, uczniowie zapoznali się z historią patrona Irlandii i wykonali ciekawe prace plastyczne

  Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe, które obchodzone jest co roku 17 marca 2021 nie tylko w Irlandii. Choć jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, to zyskało popularność na całym świecie. Również Polacy o nim pamiętają i chętnie uczestniczą w obchodach, nawet w czasie epidemii koronawirusa

  Święty Patryk jest patronem Irlandii. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę, kim był i jakie życie prowadził. Otóż, Patryk urodził się w 385 lub 389 roku w Wielkiej Brytanii i pochodził z zamożnej chrześcijańskiej rodziny. Gdy miał 16 lat został uprowadzony przez irlandzkich piratów. Sześć lat później udało mu się uciec. Papież Celestyn I wyświęcił go na biskupa i powierzył misję nawracania pogan.Święty Patryk jest nie tylko patronem Irlandii, ale również ludzi gór, kowali, bednarzy, fryzjerów i pasterzy.

  Symbolem związanym z Dniem św. Patryka jest noszenie w tym dniu ubrań w kolorze zielonym. Barwa ta jest narodowym kolorem Irlandii - nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizuje koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. To właśnie trójlistna koniczyna (shamrock) jest jednym z najważniejszych symboli Dnia Świętego Patryka. Według legendy św. Patryk użył jej, by pokazać niewiernym, czym jest Trójca Święta.

 • Z okazji Dnia Kobiet

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Pierwszego marca 2021r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p. Jadwiga Maciasowicz. Uczestniczyły w niej przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej.

  Podczas zajęć można było się dowiedzieć kiedy narodził się język polski, od kiedy umiemy go zapisywać, skąd mamy taki a nie inny alfabet. Dzieci ćwiczyły wymowę trudnych słów i zdań, wybierały poprawne zwroty spośród niepoprawnych. Dowiadywały się jak ważny jest dla nas język ojczysty.

  Spotkanie zakończyło się wykonaniem prac plastycznych poświęconych literom polskiego alfabetu.

 • DOBRE SERCE

  Jest wśród nas wielu dobrych ludzi. Jednym z nich jest Pan Adam Zysk, który obdarował naszą szkołę wspaniałymi książkami. Panie Adamie pięknie dziękujemy za dar, obiecujemy, że przekazany księgozbiór wykorzystamy w pracy z dziećmi. Serdecznie pozdrawiamy.

 • Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy

  Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy rozpoczyna się w dniu 15 lutego 2021 roku. Zgłoszenia i wnioski należy składać w sekretariacie szkoły Radnica 146, 66-600 Krosno Odrzańskie lub  za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: spradnica@krosnoodrzanskie.pl

  Zasady i terminy rekrutacji oraz postępowania uzupełniającego określa Zarządzenie Burmistrza Krosna Odrzańskiego nr 8/21 z dnia 25 stycznia 2021 roku, które stanowi załącznik do niniejszej informacji.

  Postępowanie rekrutacyjne trwa od 15 lutego 2021r. do 12 marca 2021r., do godziny 15.00

  W załączniku znajduje się również zgłoszenie i  wniosek o przyjęciedziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy.

  Zgłoszenie składają rodzice ucznia, który jest zameldowany i mieszka w obwodzie Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy, wniosek składają rodzice ucznia spoza obwodu.

  Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat szkoły - tel. 683831525

  zarzadzenie_nr_9.21_z_dnia_25_.01.2021_r._rekrutacja_do_przedszkoli.pdf

  Zarzadzenie_nr_8.-21_z_dia_25.01.2021_r._rekrutacja_do_szkol.pdf

  ZGLOSZENIE_DZIECKA_DO_SZKOLY.docx

  WNIOSEK_O_ZAPISANIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ.docx

  wniosek__o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola.doc

 • #dzielnaaniachallenge

  #dzielnaaniachallenge

  Zostaliśmy nominowani przez ABC Ślimaczek Zielona Góra, do wyzwania. Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 skoków na skakance. Nasi uczniowie chętnie przystąpili do wyzwania.  Wykonaliśmy 10 skoków. Wpłaciliśmy już darowiznę na www.siepomaga.pl/skakanki

   

   

   

  Do wyzwania nominujemy:

  Przedszkole nr 2 Krosno Odrzańskie

  Zespół Edukacyjny w Bytnicy

  Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy

 • Podsumowanie konkursu plastycznego - 112 ratuje życie

  5 lutego nastąpiło podsumowanie szkolnego etapu konkursu plastycznego - 112 ratuje życie, zorganizowanego przez Wojewodę Lubuskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie . Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na korytarzu szkolnym.

 • ❄️Zima w mieście❄️

  Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnie, usprawniają paluszki i wiele uczą. Dzisiaj rozmawialiśmy o figurach geometrycznych, ich właściwościach i proporcjach. Pierwszaki utrwalały wiadomości a trzecia klasa dodatkowo obliczała różnymi sposobami obwody figur.Czy nauka może być nudna?Odpowiedzcie sami.

 • Zajęcia plastyczne o tematyce zimowej kl.1 i kl.3❄️

  Pierwsza samodzielnie wykonana wystawa przez uczniów z klasy pierwszej i trzeciej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac uczniów.

 • Zarządzenie Burmistrza Krosna Odrzańskiego w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz innych publicznych formach wychowania prowadzonych przez Gminę Krosno Odrzańskie na rok szkolny 2021/2022

 • Zarządzenie Burmistrza Krosna Odrzańskiego w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Krosno Odrzańskie na rok szkolny 2021/2022

 • Wyróżnienie na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

  Kuba Bagiński uczeń klasy trzeciej został wyróżniony na Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Gratulujemy

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  ❤️Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla całej rodziny, to szczególna okazja, aby podziękować Babci i Dziadkowi za trud włożony w wychowanie oraz opiekę. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego uczniowie klas I-III uczcili  ten dzień w szczególny sposób. To święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, dlatego wnuczęta  okazali swój szacunek samodzielnie wykonując laurki z życzeniami oraz upominki. Nie zabrakło wzruszających wierszy i piosenek w wykonaniu naszych  uczniów.

 • Uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej

  Organizacja nauki w szkole po feriach

  ➡️Od 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.Przypominamy:✔️plan lekcji, opieka świetlicową i dowozy uczniów pozostają bez zmian✔️praca przedszkola bez zmian

  ➡️Uczniów klas  IV-VIII nadal obowiązuje nauka zdalna.

   

 • Ferie w szkole

  W drugim tygodniu ferii od poniedziałku 11 stycznia do piątku 15 stycznia 2021 odbywały się ferie w szkole.

  W poniedziałek  tematem  przewodnim było Życie na Grenlandii na podstawie fragmentów książki „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. W tym dniu odbywały się:

  ➡️Zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię i kreatywność dzieci.

  ➡️Zajęcia sensoryczne mające na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów.Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych.

  ➡️Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym,

  ➡️Gry i zabawy na dywanie

  Wtorek 12.01.2021.r

  Tematem dnia były szachy. Nasi uczniowie uwielbiają te zajęcia. Od kilku lat uczestniczą w projekcie „ Edukacja przez szachy w szkole”. Badania wykazują, że szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarzają nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształcą wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjują sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu .Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

  🔖Młodsze dzieci poznały figury szachowe i ich ustawienie. Starsze dzieci ćwiczyły taktykę i notację szachową.📝

  ❄️☃️W ramach zajęć plastycznych dzieci lepiły figury szachowe z plasteliny a następnie układały puzzle szachowe. 🧩 Atrakcją dnia było też bingo szachowe. ☃️❄️

  ❄️☃️Nie zapomnieliśmy również o zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Nareszcie spadł śnieg!!! Wykorzystaliśmy go, aby ulepić bałwana.

  Środa 13.01.2021r. Zajęcia sportowo - rekreacyjne.

  ➡️Zabawy na torze przeszkód - ⛹️rozgrzewka przed zabawami na śniegu

  14 stycznia 2021 r. uczniowiećwiczyli  buzię i języczki, wykonywali logopedyczne zadania.

  Zrobili prace plastyczne, które pokazały, że zadania przy osobnym stoliku mogą dać wspólny efekt - stworzyli  śniegowego bałwana z naszych prac

  Na koniec dnia oczywiście zabawa na śniegu⛄️❄️☃️❄️, pyszny obiad 🥙🥗🍎i oczekiwanie na rodziców po ciekawie spędzonym dniu .Mamy nadzieję, że było super! 🤪🥰👍Sami zobaczcie!

 • Coraz bliżej święta...Nasi uczniowie składają życzenia bożonarodzeniowe

 • Choinko zielona pachnąca jak las...,

  Jak co roku dzieci czekały z niecierpliwością na Świętego Mikołaja. W tym roku było troszeczkę inaczej. Mikołaj nie mógł przybyć, ale miał swojego pomocnika w osobie Pani Dyrektor. Dzieci wspólnie ubrały choinkę przy dźwiękach świątecznych piosenek, przedstawiły krótki program artystyczny. Pod choinką znalazły się piękne zestawy klocków do przedszkola oraz upominek dla każdego dziecka.

  Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym, odbył się Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez panią Mariolę Dawidowicz. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się o misiach z innych bajek. Wspólnie ze swoimi misiami dzieci tańczyły do znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz uczestniczyły w degustacji miodku - przysmaku misiów. Obchody Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie pamiątkowych dyplomów.

  Pani  Marioli Dawidowicz bardzo dziękujemy!!!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy
  Radnica 146
  66-600 Krosno Odrzańskie
  woj. lubuskie
  e-mail: spradnica@krosnoodrzanskie.pl
 • tel./fax (68) 383 15 25

Galeria zdjęć