• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uwaga!!!

  Rozpoczęcie roku szkolnego 02.09.2019r. (poniedziałek):

  8:00 msza święta

  9:30 uroczysty apel w szkole.

  Zapraszamy

 • Na ten dzień czekali z niecierpliwością wszyscy uczniowie.

  Na ten dzień czekali z niecierpliwością wszyscy uczniowie.

  Po porannej mszy świętej uczniowie i ich rodzice udali się do budynku szkoły, gdzie najlepsi z nich odebrali nagrody, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem. Pani dyrektor pogratulowała uczniom, podziękowała rodzicom za współpracę, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom obsługi. Życzyła wszystkim bezpiecznych, beztroskich wakacji.

  Do zobaczenia we wrześniu!

 • POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

  POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

  Świadectwa odbiorą jutro, ale już dziś uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej imienia ks. Jerzego Popiełuszki uroczyste pożegnanie mają za sobą. Koledzy z klasy siódmej pod opieką wychowawcy p. Anny Senk przygotowali program artystyczny oraz drobne upominki, a ósmoklasiści nakręcili film podsumowujący osiem lat życia spędzonych w szkole.

  Było wesoło!!!

  Gratulujemy Wam ukończenia szkoły, mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do szkolnych lat i wspólnie spędzonych chwil.

  Powodzenia👍

 • Zakończenie roku szkolnego

  Uwaga!!!

  Zakończenie roku szkolnego 19.06.2019r. (środa):

  8:15 spowiedź

  8:30 msza święta

  9:30 uroczysty apel w szkole.

  Zapraszamy

 • 💧Krośnieńska kranówka moc zdrówka💧

  13 czerwca pracownicy Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Komunalnego promowali picie wody kranowej i oficjalnie odkręcili kranik w naszej szkole.

 • Bezpieczne Wakacje z Lupo

  11 czerwca 2019 roku odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. Bezpieczne Wakacje z Lupo. Karolina Jarosińska  uczennica z klasy 6 zajęła III miejsce

  Serdecznie gratulujemy!

 • "Olimpus" - sesja wiosenna

  Dziś otrzymaliśmy wyniki.

  Tomkowi i pani Dorocie serdecznie gratulujemy!!!

  20.03.2019r. w naszej szkole pod opieką p. Doroty Kwapisiewicz odbyła się sesja wiosenna Olimpiady Olimpus z matematyki przeznaczona  dla uczniów IV - VIII klas szkoły podstawowej. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczniowie z przyjemnością je rozwiązują, rozwijają przy tym swoje umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Olimpiada pozwala uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, coraz częściej wykorzystywaną we współczesnym szkolnictwie.

 • „Jak nie czytam, jak czytam”

  7 czerwca 2019r. godz. 10 pobijamy rekord w czytaniu. Nasza szkoła wraz z Mediateka - Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim aktywnie promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.👍📚

 • Biwak w Gryżynie

  Spływ kajakowy to dobry pomysł! Większość z nas uczestniczyła w spływie po raz pierwszy. Łatwo nie było !!! Ale wrażeń wiele.Tylko przesiadając się do kajaka zdobędziemy możliwość dotarcia do zwykle niedostępnych, dzikich zakątków i odkrycia nieznanych, zupełnie innych i niezwykle pięknych okolic Gryżyny i Ołoboku . To tylko jedna z atrakcji pobytu uczniów klas VI - VIII wraz z wychowawcami na biwaku w Gryżynie.  

   

 • Światowy Dzień bez Papierosa

  31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Marczenia  przedstawili apel dla całej społeczności szkolnej.

 • 7 medali w Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce!

  14 maja 2019r. reprezentacje  dziewcząt  i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Radnicy uczestniczyły  w Mistrzostwach Powiatu w  Lekkoatletyce rozegranych na stadionie  w Krośnie Odrzańskim.Dziewczęta z klasy ósmej w składzie: Karolina Gałecka, Martyna Konarska, Anna Lasek,  Weronika Kunicka zajęły 3 miejsce - brązowy medal w biegu sztafetowym 4x100m. W konkurencji technicznej świetnie zaprezentowały się także Martyna Konarska, która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą oraz Weronika Kunicka brązowy medal w biegu na 100 m  i srebrny medal w skoku w dal. Startowali także: Monika Winiarska, Jakub Ponieważ - IV miejsce w skoku w dal, Szymon Kusznier, Grzegorz Poźniak, Stanisław Ernestowicz.

   7 medali to dla nas ogromny sukces.GRATULACJE dla całej reprezentacji  szkoły.

 • Gra miejska

  W dniu 9 maja 2019r.  uczniowie klasy siódmej w składzie: Julia Laskowska, Roksana Zagórna, Karol Zamiara, Mariusz Zaparty uczestniczyli w Terenowej Grze Miejskiej: "Postaw na przyszłość". W rozrywkach zmagało sie 11 szkół z powiatu krośnieńskiego. Gratulujemy uczestnikom!

  Serdecznie dziękujemy sponsorom za nagrody.

 • Brązowy medal w skoku w dal!

  8 maja reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w powiatowych zawodach w lekkiej atletyce w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie klas szóstej, piątej i  i młodsi zmagali się z takimi konkurencjami: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m, 300 m, 600m. Było to dla nich nowe doświadczenie.Mikołaj Mróz, uczeń klasy szóstej zdobył brązowy medal w skoku w dal. Na  więcej medali jeszcze musimy poczekać, ale w przyszłym roku po ćwiczeniach na lekcjach wychowania fizycznego pod opieką pani Anny Senk na pewno będzie lepiej. Najwięcej emocji przyniosła konkurencja biegowa  sztafeta 4x100m.

  Gratulacje dla wszystkich zawodników! 

 • Spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

  26 marca miało miejsce spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim skierowane do uczniów kl.VII „Odpowiedzialność prawna nieletnich,” oraz do klasy VIII „Odpowiedzialność prawna oraz uzależnienie od internetu i cyberprzemocy.”

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach 25-27 marca odbyły się rekolekcje szkolne. Celem spotkań było przybliżenie okresu Wielkiego Postu przygotowującego do świąt wielkanocnych. Kulminacyjnym punktem spotkań była Msza święta w intencji uczniów i pracowników szkoły.

 • „Anoreksja, bulimia, depresja wśrod młodzieży.”

  22 marca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką oraz pedagogiem szkolnym na temat „Anoreksja, bulimia, depresja wśród młodzieży.”

 • Nienawiść w sieci - program profilaktyczny

  13 marca br. w szkole w Radnicy odbył się program profilaktyczny dla uczniów klas VI-VIII pt. „Nienawiść w sieci, istnienie w cyberświecie, życie w sieci, używki=agresja". Program miał na celu uzmysłowienie młodzieży zagrożeń, jakie niesie za sobą cyberprzemoc.

 • SPOTKANIE KONSULTACYJNE W SPRAWIE ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2019/2020.

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Radnicy zawiadamia, że dnia 14 marca 2019r. o godzinie 16:00 w szkole w Radnicy odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie organizacji roku szkolnego 2019/2020. Informacja dotyczy klas 0, I, II.
  Sprawę należy potraktować jako pilną.
   
   
 • 8 marca

  Dzień Kobiet w naszej szkole to  przede wszystkim telewizja na żywo. Nie zabrakło zatem najświeższych wiadomości z kraju i ze świata, koncertu życzeń, pokazu tanecznego. Uczniom z klasy IV i V przyświecał jeden cel - zaciekawić i rozbawić drogie panie i koleżanki. Była burza oklasków, więc chyba się udało 🙂 Czwartoklasistom, piątoklasistom i p. Sylwii gratulujemy pomysłu.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy
  Radnica 146
  66-600 Krosno Odrzańskie
  woj. lubuskie
  e-mail: spradnica@krosnoodrzanskie.pl
 • tel./fax (68) 383 15 25

Galeria zdjęć