• Wyróżnienie na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

   Kuba Bagiński uczeń klasy trzeciej został wyróżniony na Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Gratulujemy

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   ❤️Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla całej rodziny, to szczególna okazja, aby podziękować Babci i Dziadkowi za trud włożony w wychowanie oraz opiekę. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego uczniowie klas I-III uczcili  ten dzień w szczególny sposób. To święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, dlatego wnuczęta  okazali swój szacunek samodzielnie wykonując laurki z życzeniami oraz upominki. Nie zabrakło wzruszających wierszy i piosenek w wykonaniu naszych  uczniów.

  • Uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej

   Organizacja nauki w szkole po feriach

   ➡️Od 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.Przypominamy:✔️plan lekcji, opieka świetlicową i dowozy uczniów pozostają bez zmian✔️praca przedszkola bez zmian

   ➡️Uczniów klas  IV-VIII nadal obowiązuje nauka zdalna.

    

  • Ferie w szkole

   W drugim tygodniu ferii od poniedziałku 11 stycznia do piątku 15 stycznia 2021 odbywały się ferie w szkole.

   W poniedziałek  tematem  przewodnim było Życie na Grenlandii na podstawie fragmentów książki „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. W tym dniu odbywały się:

   ➡️Zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię i kreatywność dzieci.

   ➡️Zajęcia sensoryczne mające na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów.Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych.

   ➡️Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym,

   ➡️Gry i zabawy na dywanie

   Wtorek 12.01.2021.r

   Tematem dnia były szachy. Nasi uczniowie uwielbiają te zajęcia. Od kilku lat uczestniczą w projekcie „ Edukacja przez szachy w szkole”. Badania wykazują, że szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarzają nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształcą wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim inicjują sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu .Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

   🔖Młodsze dzieci poznały figury szachowe i ich ustawienie. Starsze dzieci ćwiczyły taktykę i notację szachową.📝

   ❄️☃️W ramach zajęć plastycznych dzieci lepiły figury szachowe z plasteliny a następnie układały puzzle szachowe. 🧩 Atrakcją dnia było też bingo szachowe. ☃️❄️

   ❄️☃️Nie zapomnieliśmy również o zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Nareszcie spadł śnieg!!! Wykorzystaliśmy go, aby ulepić bałwana.

   Środa 13.01.2021r. Zajęcia sportowo - rekreacyjne.

   ➡️Zabawy na torze przeszkód - ⛹️rozgrzewka przed zabawami na śniegu

   14 stycznia 2021 r. uczniowiećwiczyli  buzię i języczki, wykonywali logopedyczne zadania.

   Zrobili prace plastyczne, które pokazały, że zadania przy osobnym stoliku mogą dać wspólny efekt - stworzyli  śniegowego bałwana z naszych prac

   Na koniec dnia oczywiście zabawa na śniegu⛄️❄️☃️❄️, pyszny obiad 🥙🥗🍎i oczekiwanie na rodziców po ciekawie spędzonym dniu .Mamy nadzieję, że było super! 🤪🥰👍Sami zobaczcie!

  • Coraz bliżej święta...Nasi uczniowie składają życzenia bożonarodzeniowe

  • Choinko zielona pachnąca jak las...,

   Jak co roku dzieci czekały z niecierpliwością na Świętego Mikołaja. W tym roku było troszeczkę inaczej. Mikołaj nie mógł przybyć, ale miał swojego pomocnika w osobie Pani Dyrektor. Dzieci wspólnie ubrały choinkę przy dźwiękach świątecznych piosenek, przedstawiły krótki program artystyczny. Pod choinką znalazły się piękne zestawy klocków do przedszkola oraz upominek dla każdego dziecka.

   Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

  • Dzień Pluszowego Misia

   Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym, odbył się Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez panią Mariolę Dawidowicz. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się o misiach z innych bajek. Wspólnie ze swoimi misiami dzieci tańczyły do znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz uczestniczyły w degustacji miodku - przysmaku misiów. Obchody Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie pamiątkowych dyplomów.

   Pani  Marioli Dawidowicz bardzo dziękujemy!!!

  • Zarządzenie Nr 12/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy z dnia 09.11.2020 w sprawie wprowadzania zasad dotyczących prowadzenia zajęć lekcyjnych w warunkach nauczania zdalnego w kl. I – III Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy obowiązujących od 09 listopada 2020r.

  • Pasowanie na ucznia

   Pasowanie na ucznia

   8 października 2020r. pierwszoklasiści uroczyście zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Pasowanie na ucznia to wieloletnia tradycja placówki. Egzamin, którym były występy artystyczne, pierwszoklasiści zdali na szóstkę, co potwierdziły gromkie brawa zgromadzonych rodziców, opiekunów i przybyłych gości. Uroczystego pasowania dokonali, obecny na uroczystości, Pan Marek Cebula, Burmistrz Krosna Odrzańskiego wraz z Panią Dyrektor Krystyną Bryszewską. Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy     i liczne prezenty.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

  • Regulamin pracy zdalnej w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy obowiązujących od 02 listopada 2020r.

  • Cała Polska biega z mapą

   Cała Polska biega z mapą

   Cała Polska biega z mapą - w skrócie CPBzM, to ogólnopolska akcja popularyzująca bieg na orientację, odbywająca się przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem przedsięwzięcia w naszej szkole  był UKS ENERGETYK Dychów. Nasza młodzież profesjonalnie podeszła do zadania. W walce z rywalem liczyły się sekundy😉

   W biegach na orientację równie ważna co sprawne nogi i płuca jest głowa.O co chodzi w biegu na orientację? O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Którędy zawodnik pokona dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od niego: jego sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy ma mapę i kompas. Żeby ukończyć zawody, musi zaliczyć wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności. Swoją obecność w tych miejscach potwierdza na karcie startowej lub, coraz częściej, na specjalnym chipie.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   2 października, w Światowym Dniu Tabliczki mnożenia odbył się w naszej szkole konkurs " Mistrz Tabliczki Mnożenia"

   Tytuł mistrza zdobyli  Tomasz Stuhl  uczeń  klasy siódmej oraz Kaja Kapuszyńska uczennica klasy szóstej. Tytuł wicemistrza uzyskała Hanna Wanat z klasy siódmej

   O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali także najmłodsi uczniowie.

   Tytuł mistrza wywalczyła Urszula Syniawa, tytuł pierwszego wicemistrza Maja Brzozowska natomiast tytuł drugiego wicemistrza zdobył Kuba Bagiński, uczniowie klasy trzeciej.

  • Zasady dotyczące przeprowadzenia zajęć lekcyjnych w warunkach nauczania zdalnego dla klas VI – VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy

  • Święto Niepodległości

   🇵🇱❤️KRÓTKA HISTORIA DLA DZIECI❤️🇵🇱

   Teraz cieszymy się, że możemy żyć w wolnym, swoim kraju i że mamy pokój, możemy się uczyć, pracować i mogąc mówić i pisać po polsku. Aby przetrwał nasz naród, musimy wiedzieć o tym wszystkim, szanować naszą historię i tradycję oraz kiedyś przekazać tę wiedzę swoim dzieciom, a te dzieci – swoim dzieciom….

   Niech żyje Polska!

   https://www.facebook.com/1615738401992329/videos/828879794617877/

   https://www.facebook.com/1615738401992329/videos/995587440949083

   https://www.facebook.com/1615738401992329/videos/753179145549151

   https://www.facebook.com/1615738401992329/videos/284712779487673

    

    

  • Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej

   13 października obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

   W tym dniu dziękujemy każdej osobie, która uczestniczy w naszej edukacji. Są to nauczyciele, pracownicy szkoły, a także kierowcy autobusów, którzy czekają na nas, widząc że dopiero dobiegamy do przystanku...

   Wiemy, jak trudno jest uczyć nieprzekonanych do uczenia się. Wiemy, jak trudno jest zarażać pasją do zdobywania wiedzy. Domyślamy się, jak męczący może być dzień Pani woźnej lub Pana woźnego...

   Dziękujemy Wam i podziwiamy Was za Waszą pracę!

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkiego co piękne i wartościowe WSZYSTKIM osobom, które dbają o to, aby nasza edukacja była możliwa!

   Uczniowie SP w Radnicy

  • Dzień Chłopaka

   Dziewczęta z klasy 6 i 7 przygotowały dla swoich kolegów z klasy słodki poczęstunek. Były drobne upominki, dyplomy, na które chłopcy musieli sobie zasłużyć wykonując zabawne zadania.

   Dziewczynom bardzo dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie.

  • Dzień Szalonego Wąsa

   Z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego tegoroczny Dzień Chłopaka upłynął pod hasłem "Dzień Szalonego Wąsa". Do zabawy włączyła się cała społeczność szkolna. Były wąsy malowane, przyklejane, doczepiane ... "Dzień Szalonego Wąsa" to jednocześnie pierwsza konkurencja walki o Puchar Najbardziej Zgranej Klasy w Szkole.

   Dziękujemy za wspólną zabawę !!!

  • Konkurs o Puchar Najbardziej Zgranej Klasy w Szkole

   Rada Samorządu Uczniowskiego ogłasza konkurs o tytuł "Najbardziej zgranej klasy w szkole”. Co miesiąc odbywać się będą ciekawe akcje, za które zostaną przyznane punkty. Nagrodą główną jest puchar oraz bon ufundowany przez Radę Rodziców o wartości 250 zł, który uczniowie zwycięskiej klasy będą mogli przeznaczyć na dowolny cel.

   Zaglądajcie na naszą gazetkę.

   Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

  • "PROFILAKTYKA NA ŻYWO I Z UŚMIECHEM"

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat przeciwdziałania uzależnieniom, programie Andrzeja Piaseckiego pt. „Profilaktyka na żywo i z uśmiechem"

   Aktywny dzień pełen radości i zdobywania nowych informacji👍

   Dziękujemy w imieniu uczniów 😉

  • Dzień Przedszkolaka❤️

   Dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Przedszkolaka❤️ Był to dzień pełen niespodzianek i wizyt miłych gości. Jednym z nich była Pani Dyrektor naszej szkoły, która wręczyła dzieciom dyplomy i słodką niespodziankę🍡 za którą bardzo dziękujemy 😉 Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawowała Pani Mariola Dawidowicz

    

    

    

    

    

  Wiadomości

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy
   Radnica 146
   66-600 Krosno Odrzańskie
   woj. lubuskie
   e-mail: spradnica@krosnoodrzanskie.pl
  • tel./fax (68) 383 15 25

  Galeria zdjęć