• ZIMOWA FERAJNA

    Centrum Artystyczno-Kulturalne "Zamek" wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim w dniach 16-20.02.2015r.  organizują w naszej szkole zajęcia artystyczno-edukacyjne w ramach programu "Zimowa Ferajna". Jest to cykl warsztatów obejmujących zajęcia  integracyjne i spotowe, plastyczne, taneczne, wyjazd do kina oraz zabawę finałową w Zamku Piastowskim. Szkoła prowadzi liste zapisów na zajęcia.

     

    PROGRAM ZAJĘĆ ARTYSTYCZNO - EDUKACYJNYCH

    Poniedziałek

    16.02.2015

    godz. 10.00 - 1.00

    Zajecia integracyjne i sportowe

    Grupa 20 dzieci

    Zajęcia stacjonarne w szkole

    Instruktor OSiR

    Wtorek

    17.02.2015

    godz. 10.00 - 12.00

    Zajęcia taneczne

    Grupa 20 dzieci

    Zajęcia stacjonarne w szkole

    Instruktor CAK "Zamek"

    Środa

    18.02.2015

    godz. 9.30 - 15.00

    Wyjazd do kina Cinema City w Zielonej Górze

    Grupa 20 dzieci

    autobus podstawiony pod szkołę w Radnicy o godz. 9.30

    Czwartek

    19.02.2015   

    godz. 10.00 - 12.00

    Zajęcia plastyczne

    Grupa 20 dzieci

    Zajęcia stacjonarne w szkole

    Instruktor CAK "Zamek"

    Piątek

    20.02.2015

    godz. 17.00 - 19.00

    Zabawa z animacjami taneczno-teatralnymi wraz z poczęstunkiem

    Grupa bez limitu

    Zabawa w Zamku Piastowskim

    Dojazd dzieci we własnym zakresie

     

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 3 lutego 2015r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. W życiu każdego dziecka Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby, dlatego dzieci wspólnie ze swoją Panią Mariolą Dawidowicz oraz Panem Marcinem Cieślikiem, prowadzącym zajęcia rytmiczne, przygotowały dla nich przedstawienie. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jek najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

  • JASEŁKA

    "Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy, abyście nam długo żyli z narodzin Pana się cieszyli". Takimi życzeniami wyrecytowanymi przez uczniów naszej szkoły kończyły się Jasełka, które przygotowali uczniowie pod okiem pani Jolanty Marczenia. Spektakl odbył się 18 stycznia 2015r. w Kościele Parafialnym w Radnicy i 22 stycznia 2015r. w szkole. Równiaż dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowali pod opieką pani Marioli Dawidowicz Jasełka, które zaprezentowali w Kościele Parafialnym w Radnicy 25 stycznia 2015r. Piękne stroje, gra aktorów i dykcja, z jaką wypowiadali poszczególne kwestie, jeszcze lepiej przybliżyły tematykę narodzin Jezusa w Betlejem. Uczniowie zaśpiewali znane kolędy i pastorałki. Swoje umiejętności wokalne pokazała też uczennica klasy V Daria Mendera, zachwycając wszystkich swoim głosem. 

  • Wręczenie Wojewódzkiego Certyfikatu "Szkoły Promującej Zdrowie"

    Wręczenie Wojewódzkiego Certyfikatu "Szkoły Promującej Zdrowie"

                                Z ogromną radoscią  informujemy, ze aktywność szkoły na płaszczyźnie promocji zdrowia została doceniona i 10 grudnia 2014 r. otrzymała WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE. Uroczystość wręczenia Certyfikatu odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim. Z rąk  Gorzowskiego Kuratora Oświaty - pani  Bogny Ferensztajn  i Wojewódzkiego Koordynatora - pani Ewy Rawa.  

    Certyfikat dla Szkoły Podstawowej w Radnicy odebrała koordynator szkolnego projektu projektu pani Anna Senk , która zaprezentowała dorobek szkoły jako przykład ''dobrej praktyki''.  W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkół województwa lubuskiego.
    Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.Wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów "Szkoła Promująca Zdrowie"

                                                                                                                                               

  • Ogłoszenie o wyborze oferty

  • Mikołajki

    Święty Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach ze Szkoły Podstawowej w Radnicy. Przybył do nich z prezentami 5 grudnia 2014. Tego dnia wszyscy od rana wyglądali brodatego gościa. Najbardziej zapowiedzianą wizytę przeżywały maluchy z oddziału przedszkolnego, które od kilku dni uczyły się na pamięć wierszyków i piosenek. Święty Mikołaj nie zawiódł - pojawił się w szkole bryczką (ponieważ sanie bez śniegu nie pojadą)  z workiem pełnym prezentów. Dzieci obieały, że będą grzeczne i będą się pilnie uczyły, a gość z dalekiej Laponii, że za rok znowu je odwiedzi. Na zakończenie wizyty dzieci wspólnie z Mikołajem przejechały się bryczką.

     

     

  • Andrzejki pod hasłem: "Czy zdrowo żyjemy"?

    Kolejnym działaniem propagującym zdrowie i aktywność były szkolne Andrzejki dla uczniów klas IV-VI, które odbyły się 26 listopada 2014r. pod hasłem: "Czy zdrowo żyjemy"?. Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Ewa Tomkiewicz - opiekun Samorządu Ucziowskiego, która przeprowadziła kilka dni wcześniej konwersatorium nt. "Konsumenckie ABC". Uczniowie przygotowali szkolną wystawę, którą nazwali :"Stół nie tylko kolorowy, ale przede wszystkim zdrowy". W  menu znalazły się  wyłącznie pełnowartościowe smakołyki i przekąski (bakalie, owoce, warzywa, domowe wypieki ). Myślą przewodnią tego działania było połączenie zdrowej i aktywnej formy spędzenia wolnego czasu. Uczniowie tanczyli a  w międzyczasie degustowali zdrową żywność.  Zabawę Andrzejkową uznano jednogłośnie za udaną. 

                      

     

    Nad opieką uczniów w czasie Andrzejek czuwały panie E. Tomkiewicz oraz A. Senk.

  • Szkolny konkurs literacki "Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek"

    W ramach realizowanego w szkole projektu AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY UCZEŃ  przeprowadzono konkurs literacki pt;"Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek", który był dresowany do uczniów klas IV-VI. Młodzi humaniści mieli za zadanie napisanie listu, kartki z pamiętnika bądź opowiadania, w którym opiszą swój sposób na ciekawy i zdrowy wypoczynek.Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie zasad łączenia ciekawego, ale i zdrowego wypoczynku. W konkursie wzięło udział 95% uczniów ze  szkoły.

    Wyłoniono laureatów konkursu:

    I MIEJSCE  Damian Zaparty 

    II MIEJSCE Szymon Kusznier 

                       Monika Winiarska 

    III MIEJSCE Michał Czajkowski

    Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                                                                            organizator konkursu - mgr E. Tomkiewicz

  • Andrzejki w bibliotece

    Andrzejki w bibliotece
    28.11.2014

    „Hokus-pokus, czary-mary …”
    Andrzejki to w naszej bibliotece magiczny dzień, a pomysłów na andrzejkowe wróżby – mnóstwo!
    Kiedyś zaszczytu wróżb doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły tylko miłości.
    Teraz wróżą wszyscy – niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy:
    od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”.
    W atmosferze tajemniczości, uczestnicząc we wróżbach przygotowanych przez uczniów kl. 4 maluchy mogły więc – z przymrużeniem oka – poznać swoją przyszłość.

    Zdjęcia z naszej imprezy możecie zobaczyć TUTAJ

     

  • 25.11.2014

    Konkurs „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia „
    25 listopada 2014r. w ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym projektu  "Aktywna szkoła - aktywny uczeń "
     odbył się konkurs wiedzy na temat: Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia.
    W konkursowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie kl IV-VI .
     Był on podsumowaniem tematyki prozdrowotnej realizowanej  i wynikającej z wczesniejszych działań.
    Celem konkursu było uporządkowanie dotychczasowych wiadomości uczniów oraz poszerzenie ich wiedzy ogólnej na temat szeroko pojmowanych zachowań prozdrowotnych.
    Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Pytania konkursowe dotyczyły  kalorycznosci i doboru spożywanych produktów, wiedzy na temat  zawartosci witamin i substancji mineralnych, poznanych zasad zdrowej diety zgodnej z piramidą żywienia. Wszyscy uczniowie wykazali się  dużą wiedzą, uzyskali wysoką liczbę punktów.
    Laureatami konkursu zostali:
    I MIEJSCE – MICHAŁ KUKULSKI -21 pkt.
    II MIEJSCE – MARCIN BOŁTUĆ-20pkt.
    III MIEJSCE – ZUZANNA WISZNIEWSKA-19pkt.
    Laureaci otrzymali dyplomy i drobne nagrody.
    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    Organizator konkursu mgr Anna Senk

  • Przedstawienie teatralne "Oczy szeroko otwarte"

    Dnia 18 listopada 2014 w naszej szkole odbyło sie przedstawienie teatralne w ramach działań profilaktycznych. Młodzi aktorzy z Krakowa zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny "Oczy szeroko otwarte". Uczniowska publiczność z ogromnym zaciekawieniem oglądała grę aktorów, w czasie której były poruszane problemy życia codziennego - uczniowskiego. Spektakl bawił, wzruszał ale przede wszystkim uczył. Na zakończenie przeprowadzono rozmowę z publicznością. Dyskutowano na temat zachowań, uczuć i emocji które towarzyszom uczniom na co dzień. Niejednokrotnie podkreślano istotę empatii, która może zmieniać zachowania i postawy uczniów.

  • Zaproszenie do składania ofert na dostawę oleju opałowego lekkiego do Szkoły Podstawowej im ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy w roku 2015

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    03.11.2014

    „Telewizja oczy psuje, rower mięśnie nam buduje”

    Wpływ osiągnięć technicznych XXI wieku wpływających negatywnie na rozwój i kondycję zdrowotną dzieci i młodzieży.

    W ramach programu „Aktywna szkoła – aktywny uczeń” w dniu 03.11.2014 odbyła się w naszej szkole pogadanka nt. Wpływ osiągnięć technicznych XXI wieku wpływających negatywnie na rozwój i kondycję zdrowotną dzieci i młodzieży. Skierowana była ona do uczniów kl. I-VI.  Uczniowie naszej szkoły poznali zagrożenia wynikające ze zbyt długiego korzystania z osiągnięć technicznych.  Podczas pogadanki uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczyciela prezentację na w/w temat. W prezentacji skupiono się na trzech najważniejszych osiągnięciach, z których uczniowie najczęściej korzystają. Były to osiągnięcia wymienione przez samych uczniów, czyli telefon komórkowy, komputer i telewizja. Podczas prezentacji zwrócono uczniom uwagę na to jakie zagrożenia mogą pojawić się w wyniku zbyt długiego i nieumiejętnego korzystania z w/w osiągnięć. Przedstawiono negatywny wpływ na kondycję zdrowotną dzieci i młodzieży komputera, telewizji i telefonu komórkowego. Zachęcono uczniów do bycia aktywnym fizycznie, a nie do biernego spędzania wolnego czasu przed komputerem czy telewizorem. Pokazano uczniom w jaki sposób prawidłowo korzystać z osiągnięć technicznych, aby nie ucierpiało na tym ich zdrowie.  Uczniowie byli zainteresowani prezentowanym zagadnieniem, chętnie wypowiadali się na ten temat.

    Prezentacja została poprzedzona anonimową ankietą, z której wynika, że 65% badanych posiada w swoim pokoju telewizor, 96% posiada telefon komórkowy, a 83% własny komputer. W ankiecie sprawdzono również ilość czasu spędzanego przed komputerem oraz telewizorem.  Wyniki są następujące: 52% uczniów spędza przed komputerem do 1 godziny dziennie, 35% do 2 godzin dziennie, 13% trzy godziny i więcej. Jeśli chodzi o czas spędzany przed telewizorem, to wygląda to następująco: 39% uczniów spędza przed telewizorem do 1 godz., 30% uczniów do 2 godzin, 22% uczniów od 2 do 3 godzin, 9% uczniów od 3 godzin i więcej. Zapytano również uczniów czy lubią być aktywni fizycznie i aż 91% odpowiedziało – tak.  W ankiecie sprawdzono  ilość czasu poświęconą na aktywność fizyczną w ciągu dnia. Uczniowie odpowiedzieli na to pytanie następująco: do 1 godz. 39%, od 1 do 2 godz. 44% uczniów, od 2 do 3 godz. 4%, od 3 i więcej 13%. Pocieszająca jest również, że aż 96% wybrało jako formę spędzenia wolnego czasu wyjście na świeże powietrze ze znajomymi. Na pytanie czy uczniowie zdają sobie sprawę jakie choroby i zagrożenia niesie za sobą zbyt długie korzystanie z w/w osiągnięć technicznych 83% odpowiedziało tak. W ankiecie sprawdzono również, czy rodzice kontrolują czas jaki spędzają ich dzieci przed komputerem i telewizorem i aż 87% uczniów odpowiedziało tak.

    Aby zachęcić uczniów do bycia aktywnym fizycznie i utrwalić wśród nich jakie zagrożenia niesie za sobą zbyt długie korzystanie z komputera, telefonu komórkowego czy telewizji w dniu 05.11.2014 w drugiej części pogadanki uczniowie wykonywali plakaty związane z tą tematyką. Chętnie przystąpili do pracy i stworzyli kilka ciekawych haseł tj. „Telewizja oczy psuje, rower mięśnie nam buduje”, „Rower dobry, komputer zły. Wciąga w nałogi raz, dwa, trzy”, „Nie siedź za długo przed komputerem, pojedź na spacer super rowerem”. Prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.

                                                                                          Organizator  mgr  Anna Wanat -  Syniawa

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    05.11.2014

    Przeprowadzenie sondażu  Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i odżywiać się zdrowo?

    Przeprowadzenie zajęć z klasą I

    a/ Bezpieczna szkoła. Zapoznanie uczniów ze znakami ewakuacyjnymi znajdującymi się w szkole i z ich znaczeniem. Zwrócenie uwagi na właściwy sposób ewakuowania się. Układanie kolejności wydarzeń w historyjce obrazkowej. Zabawa ruchowa „Dobrze, źle”

    b/ W zdrowym ciele zdrowy duch. Próba wyjaśnienia znaczenia słowa zdrowie. Opowiadanie o ulubionych zabawach sportowych Ocenianie poprawnej postawy podczas pracy przy biurku. Zabawa ruchowa „Głowa, ramiona...”. Sylwetki sławnych ludzi zajmujących się sportem m.in. Adam Małysz.

    c/ Mój dzień. Opowiadanie o czynnościach wykonywanych przez uczniów w ciągu dnia na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń.  Zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną i jej zalety.

    Organizator mgr Jadwiga Babicz

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    19.11.2014

     Spotkanie  dietetykiem i  pielęgniarką

     W dniu  19 listopada 2014 r. w ramach ogólnopolskiego programu: „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ” odbyło się w naszej szkole spotkanie na temat „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, niedobór masy ciała, anoreksja, bulimia) – jak rozpoznać chorobę i gdzie szukać pomocy?”

    Zajęcia  poprowadziły  panie : Teresa Jasiulewicz - pielęgniarka szkolna oraz  Anna Nowak – dietetyk. W prelekcji uczestniczyli  uczniowie klas   IV-VI.

    Celem spotkania było uświadomienie  roli prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia  oraz uświadomienie  skutków  niewłaściwych nawyków żywieniowych i złego trybu życia. Uczniowie  w ramach prelekcji obejrzeli prezentację multimedialną. Zwrócono uwagę  jakie produkty są niezbędne w codziennej diecie, a które niewskazane i dlaczego. Pani dietetyk poruszyła też  istotny temat nadwagi wśród dzieci i młodzieży oraz bardzo niebezpiecznych chorób- anoreksji i bulimii  prowadzących do wyniszczenia organizmu. Biorący udział w spotkaniu uczniowie otrzymali ulotki promujące zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia.

                                                                                                                      organizator spotkania mgr Anna Senk

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    15.10.2014

    „ Zdrowie na talerzu”

    W klasach młodszych odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom, czym jest piramida żywienia, jakie produkty są zdrowe, a których musimy unikać.

     Przeprowadzono debatę - zajęcia praktyczne  obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu

    Przeprowadzono dyskusję, podczas której dzieci aktywnie uczestniczyły w pogłębianiu wiedzy na temat danej zasady zdrowego odżywiania, zadawały pytania i wspólnie rozwiewały wątpliwości dotyczące poszczególnych zasad zdrowego odżywiania,

    Przeprowadzono ćwiczenia w grupach, dzięki którym dzieci nauczyły się pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania problemów.

    Jako podsumowanie w/w działań  7.11.2014r. przeprowadzono ogólnopolską akcję „Śniadanie daje moc". Relacja z dnia zostanie opublikowana na stronie internetowej www.sniadaniedajemoc.pl

    Wyniki Testu Wiedzy klasy 1-3  nt. "Zdrowia na talerzu.

    Najszerszą wiedzą wykazali się: Julia Laskowska, Mariusz Zaparty, Kinga Kasznia i Roksana Zagórna z klasy 3, Gabrysia Winiarska, Mikołaj Mróz, Hanna  Dekiert  z klasy 2.

                                                              Organizatorzy : mgr Anna Wziętek, mgr Jadwiga Babicz

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    20.09.2014

    Bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnego systemu wartości poprzez osiągnięcia sportowe.

    Spotkanie uczniów z regionalnymi  przedstawicielami sportu- drużyną siatkówki kobiet PGNiG Piła oraz  trenerem drużyny-panem Dominikiem Kwapisiewiczem-

    W dniu  20.09.2014r. zorganizowano spotkanie z drużyną siatkarską kobiet PGNiG z Piły oraz trenerem, panem Dominikiem Kwapisiewiczem.

         Uczniowie naszej szkoły w dniu  20.09.2014r.  wybrali się w tym celu wraz z rodzicami i nauczycielami  do Sulechowa, aby wspólnie kibicować siatkarskiej drużynie kobiet PGNiG z Piły.

        Głośne, chóralne, energiczne śpiewy i wspólna zabawa na trybunach( przygotowaliśmy także transparenty) -w takiej atmosferze kibicowaliśmy drużynie siatkarek  PGNiG  Piły. Przyświecał nam jeden cel – ich wygrana !

    Na ponad dwa tygodnie przed pierwszym meczem fazy zasadniczej ORLEN Ligii pilanki wybrały się do Sulechowa , aby zawalczyć o Puchar Burmistrza tej miejscowości, Romana Rakowskiego. W zawodach udział brały cztery drużyny. Podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza przyszło zmierzyć się zatem z Zawiszą Roltex Sulechów, KS Murowaną Gośliną oraz niemiecką drużyną VC Olimpia Berlin. Drużyna z Piły  to nasze faworytki również ze względu na trenera , który pochodzi z Krosna Odrzańskiego.

       Po meczu otrzymaliśmy podziękowania od zawodniczek za doping i mogliśmy porozmawiać z trenerem o jego pracy sukcesach i planach. Byliśmy ciekawi od czego zaczęła się  przygoda  trenera z siatkówką i dlaczego akurat siatkówka, a nie na przykład piłka nożna?

    Dowiedzieliśmy się, że wcześniej  Pan Dominik grał jako zawodnik. Opowiedział nam także jakie sukcesy odniósł  w pracy trenera oraz jakie cele na nadchodzący sezon stawia sobie prowadząc obecną drużynę? Trener podkreślił, że dzięki systematycznej aktywności fizycznej  kształtuje  się takie cechy,  jak: wytrwałość w pokonywaniu przeszkód, samodzielność, zdolność współpracy z rówieśnikami, podnosi się także własną samoocenę. Podziękował nam  za doping dla swojej drużyny.

    Uczymy się kibicować w duchu zasad  fair –play. W naszym odczuciu zwycięstwo to także nasza mała zasługa.

    Dzięki udziałowi w takim spotkaniu uczniowie dowiadują się:

    -   jak bezpiecznie kibicować;

    -   dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna dla zdrowia dzieci i młodzieży;

    -  o tym, że systematyczna aktywność fizyczna  wpływa pozytywnie na kształtowanie  wielu cech     charakteru oraz poprawia samopoczucie;

    -  aktywność fizyczna jest sposobem na odreagowanie stresów;

    - aktywność fizyczna oraz osiągnięcia sportowe przyczyniają się do budowanie własnego systemu wartości.

     Organizatorzy spotkania: mgr Dorota Kwapisiewicz,  mgr Jadwiga Babicz, mgr Anna Senk

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    15.10.2014

     Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek”

    W październiku  2014r. przeprowadzony  został konkurs plastyczny Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek. Celem konkursu było:

    - spopularyzowanie wśród dzieci podstawowych zasad zdrowego trybu życia

    - rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej uczniów

    - propagowanie bezpiecznego i zdrowego wypoczynku w domu i poza nim

    pobudzenie wyobraźni dzieci

    - prezentowanie różnorodnych technik

     Prace uczniów przedstawiały pasje,  marzenia dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu. Jury przy ocenianiu prac, brało pod uwagę  pomysłowość, oryginalność, czytelność , estetykę , walory plastyczne. Organizator konkursu w kategorii klas I-III spośród 17 prac wyłonił trzy najlepsze prace:

    - 1 miejsce: Karolina Gałecka

    - 2 miejsce: Gabriela Winiarska

    - 3 miejsce: Kinga Kasznia

    Prace konkursowe wykonane były starannie i pomysłowo. Dzieci wykazały się rozumieniem, jak ważne dla każdego z nas jest aktywny wypoczynek oraz kondycja fizyczna, uprawianie sportu i ruch na świeżym powietrzu . Prace zaprezentowano na wystawie szkolnej.

     

                                                                                     Organizator konkursu mgr Jolanta Marczenia

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    06.10.2014

         Mistrzostwa szkoły w indywidualnych biegach przełajowych

              W dniu 6 października 2014 roku w   naszej szkole  odbyły się  Mistrzostwa Szkoły w indywidualnych      biegach  przełajowych.

    Celem zawodów jest  propagowanie aktywnego trybu życia i popularyzacja biegów w środowisku wiejskim.Wszyscy chętni z klas 4-6 mogli uczestniczyć w biegu i sprawdzić wydolność swojego organizmu.Biegi odbyły się na bieżni i terenie przyległym do szkoły. W II kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta) wystartowało 22  uczestników z klas IV-VI  naszej szkoły.

    Wyniki przedstawiały  się następująco:

          Dziewczęta:  

                  I miejsce       -   Marlena Zacharkiewicz

                  II miejsce      -    Karolina Szafraniec            

                   III  miejsce    -     Anna Lasek   

           Chłopcy:

                 I miejsce    -    Marcin Bołtuć

                 II miejsce   -     Michał Czajkowski

                 III miejsce -      Michał Kukulski

                   Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz ocenę cząstkową z w-f. Gratulujemy!

                                                                                                                                           Organizator zawodów mgr Anna Senk

     

  • AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

    AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
    13.10.2014

     „ Dzień Ruchu w Szkole”.

    W ramach projektu "Aktywna Szkoła- Aktywny Uczeń" dnia 13 października  br. odbył się „ Dzień Ruchu w Szkole”.

    Impreza sportowa miała miejsce na bieżni lekkoatletycznej szkoły. Uczniowie wzięli udział w teście sprawności fizycznej. Test został przeprowadzony  w dwóch kategoriach wiekowych, wśród uczniów klas I – III oraz IV – VI. Wszyscy badani posiadali te same warunki atmosferyczne oraz biegali na tej samej trasie okrężnej. Po upływie 12 minut dokładnie obliczono długość pokonanego dystansu. Każdy uczestnik testu Coopera walczył „sam z sobą” tak, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

    Test Coopera to próba wysiłkowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem tego sprawdzianu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. 

     Przeprowadzona  tego dnia rywalizacja sportowa, była dla uczniów naszej szkoły miłym, pełnym emocji i wrażeń sportowych wydarzeniem, a także inspiracją do własnych refleksji na temat swojej kondycji fizycznej. Wyniki najlepszych uczniów w biegach zostały zaprezentowane na tablicy informacyjnej, a najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami. Jednak wszyscy mogą poczuć się zwycięzcami, ponieważ przystąpili do testu wydolności fizycznej i go ukończyli.

    Wyłoniono zwycięzców  w każdej grupie wiekowej. Uczniowie poznali swoją wydolność tlenową- swoją kondycję.

                                                                                                                                      Organizator zawodów mgr Anna Senk

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy
    Radnica 146
    66-600 Krosno Odrzańskie
    woj. lubuskie
    e-mail: spradnica@krosnoodrzanskie.pl
  • tel./fax (68) 383 15 25

Galeria zdjęć